Drewniane modele jachtów i żaglowców

Dlaczego drewniane modele jachtów i żaglowców to doskonały, nobilitujący element morskiego wystroju wnętrz i ponadczasowy prezent? Żaglowiec pod pełnymi żaglami, tańcząca kobieta i biegnący koń są to trzy najpiękniejsze widoki na świecie według Balzaca. Trudno się z tymi słowami nie zgodzić. Z pewnością, z tą maksymą zgadzali się także marynarze pływający na żaglowcach.

Drewniane modele jachtów i żaglowce z drewna

Ludzie decydujący się na zawód wilka morskiego, musieli cechować się paroma ważnymi cechami charakteru, takimi jak: odwaga, męstwo, braterstwo i romantyzm. Ta ostatnia cecha może wydawać się dziwna i nie pasująca do pozostałych, szczególnie gdy wyobrażamy sobie marynarza jako zarośniętego, śmierdzącego rumem i tytoniem, z licznymi tatuażami faceta. Jednak daję głowę, że każdy z nich posiadał duszę romantyka. Gdyby nie romantyzm, to nie byłoby licznym obrazów marynistycznych, wierszy, piosenek, a także modeli żaglowców.

Wielu marynarzy miało zdolności artystyczne i wykorzystywali je, w czasie długich bezwietrznych wacht na wykonywaniu małych żaglowców. Często robili bardzo małe modele i umieszczali je w butelkach tworząc tzw. rafandynki.

Wielu ludzi będących pasjonatami morza skleja modele jachtów na lądzie. Jest to długotrwały proces, wymagający cierpliwości, precyzji i ogromnej wiedzy. Niektóre modele jachtów czy żaglowców są wykonane z takim kunsztem, że nie odbiegają od prawdziwych pływających statków. Sama konstrukcja (szkielet) często jest wierną kopią istniejących żaglowców.

Pasja takich ludzi jest wyrazem ogromnego przywiązania do morza i marynarskiego życia. Konstruktorzy budując swe modele wyrażają tęsknotę za wodą, żaglami, zapachem morskiej soli. Budowa modeli dawnych żaglowców jest próbą uratowania statków przed zapomnieniem. Często Drewniany model żaglowcamodele są odwzorowywane z obrazów lub szkiców zawartych w starych książkach. Mamy kolejny dowód na silną tradycję i kulturę marynistyczną, która mam nadzieję będzie wieczna. Dzięki modelom żaglowców, możemy wyobrazić sobie wspaniałe czasy gdy statki były z drewna, a ludzie z żelaza. Dziś żyjemy w całkowicie innym świecie.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo unikalne, ręcznie robione z drewna modele jachtów i żaglowców. Dzięki nim można się przenieść w odległe czasy Krzysztofa Kolumba, czy w erę kliprów herbacianych pływających między Anglią, a Chinami.

Drewniane modele doskonale nadają się do dekoracji salonu, gabinetu czy restauracji. Więc jeżeli jesteś pasjonatem morza lub chcesz nabyć stylowy model aby urozmaicić wygląd swojego pomieszczenia jest to idealny prezent dla Ciebie. Jest to doskonała okazja aby zainteresować się bardziej historią danego statku, jej załogą czy dalekimi podróżami. Z nami możesz odkryć nową pasję jaką jest marynistyka!

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinyoutubetumblrinstagramflickrfoursquare